• Lietuvos gynybos ministras patvirtina taikaus sprendimo poreikį sprendžiant Karabacho konfliktą

    Armėnijos ambasadorius Lietuvoje Tigranas Mkrtchyanas  susitiko su naujuoju Lietuvos krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu. Susitikimo metu ambasadorius pabrėžė, kad stabilus ir aktyvus bendradarbiavimas gynybos srityje yra 2002 ir 2012 metais pasirašytų sutarčių pasekmė.

    Kalbant apie Karabacho konfliktą ponas Tigranas Mkrtchyanas pažymėjo, kad Armėnija drauge su ESBO Minsko grupės nariais deda visas pastangas, siekdama paskatinti taikos šiame konflikte įgyvendinimo procesą. Ambasadorius taip pat pridūrė, kad Azerbaidžano periodiniai ugnies nutraukimo susitarimo pažeidimai stabdo visas iniciatyvas taikiai išspręsti procesą. Savo ruožtu Lietuvos krašto apsaugos ministras pakartojo  principingą Lietuvos poziciją, kad jau trečią dešimtmetį rusenantis konfliktas privalo būti išspręstas išskirtinai taikiu būdu.

    Pokalbio metu abi pusės pabrėžė dviejų valstybių gynybos ministerijų bendradarbiavimo svarbą įgyvendinant NATO individualios partnerystės programą. Armėnijos diplomatas taip pat padėkojo Lietuvai už pagalbą įgyvendinant švietimo programas karinio sektoriaus srityje, už norą dalytis savo žiniomis ir patirtimi.

    Šaltinis: https://news.am/eng/news/371484.html