• Mičiganas pripažino Arcacho nepriklausomybę

  Senatorius David Knezek su JAV Armėnų nacionalinio komiteto nariais Mičigano valstijos senate

  Šių metų rugsėjo 28 d. Mičigano valstija tapo 8-ta JAV valstija, kuri pripažino Kalnų Karabacho (arm. Arcacho) nepriklausomybę. Savo priimtoje rezoliucijoje Mičigano valstijos senatas kviečia JAV pripažinti Nepriklausomą Arcacho Respubliką, sukurti  tvirtus  ir kultūrinius ryšius su šia valstybe, kartu paskatinti taikos ir stabilumo procesus Pietų Kaukazo regione.

  Mičigano valstijos senato balsavimas už Arcacho nepriklausomybę yra ryškus tvirtų Amerikos  įsipareigojimų demokratinio apsisprendimo teisei patvirtinimas ir galingas smūgis Azerbaidžano prezidento Ilhamo Alijevo prieš šią taikią respubliką vykdomai agresijai, – teigė JAV armėnų kongreso Mičigano pirmininkė Lara Nercessian. Anot jos: „Armėnai iš didžiųjų ežerų valstijos ir iš visos JAV didžiai vertina šį žingsnį ir dėkoja Mičigano senatoriui David Knezek ir jo kolegoms senatoriams už šį tvirtą Arcacho piliečių palaikymą.“

  Arcacho istorija panaši į JAV istoriją su jos laisvės troškimu, apsisprendimo teise, demokratija ir taika, – teigė vienas iš šio balsavimo organizatorių Mičigano senatorius David Knezek. Jis taip pat pridūrė, kad Mičigano valstijos  žmonės didžiuojasi, galėdami kartu dalintis šiomis bendromis vertybėmis, plėtodami JAV ir Arcacho kultūrinius ir ekonominius ryšius ir skatindami ilgalaikės taikos regione įsigalėjimą.

  Savo priimta rezoliucija Mičiganas prisijungė prie Masačiusetso, Rod Ailendo, Meino, Luizianos, Kalifornijos, Džordžijos ir Havajų valstijų, jau anksčiau priėmusių atitinkamas  Arcacho nepriklausomybę palaikančias rezoliucijas. Armėnų bendruomenė JAV ir visame pasaulyje, o ypač Arcacho gyventojai tikisi, kad šis Mičigano valstijos žingsnis paskatins ir kitas JAV valstijas, taip pat ir pasaulio šalis, pripažinti de jure Arcacho nepriklausomybę, kurią ji dar 1994 metais įgavo de facto savarankiškai laimėjusi kovą dėl nepriklausomybės.

  Visą rezoliucijos tekstą galite rasti čia: https://anca.org/press-release/michigan-salutes-artsakh-republics-independence/