• Sergejaus Paradžanovo filmų spalvos

  by  • 24 lapkričio, 2013 • Aktualijos

  Maratas Sargsyanas

  www.DELFI.lt

  2013 m. lapkričio 11 d. 11:31

  Taip savo renginį pavadino kino režisierius Maratas Sargsyanas, kviečiantis į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje veikiančioje parodoje „Sergejus Paradžanovas. Nežabotos vaizduotės kino genijus“ vykstančių susitikimų su S.Paradžanovo bičiuliais ir kolegomis popietę.

  Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje veikiančioje tarptautinėje parodoje „Sergejus Paradžanovas. Nežabotos vaizduotės kino genijus“ tęsiamas susitikimų su S.Paradžanovo bičiuliais ir kolegomis ciklas.

  Lapkričio 13 d.(trečiadienį) 16 val. – pokalbis „Sergejaus Paradžanovo filmų spalvos“. Tai Lietuvoje gyvenančio žinomo armėnų kino režisieriaus Marato Sargsyano parengta programa, kurioje menininkas pristatys garsiausius S.Paradžanovo vaidybinius filmus: „Užmirštų protėvių šešėliai“ (1964 m., A.Dovženkos k.s., Ukraina), „Granato spalva“ (Sajat Nova, 1968 m., „Armėnfilmas“), „Legenda apie Suramo tvirtovę“ (1984 m., „Gruzijafilmas“), „Ašik Kerib“ (1988 m., „Gruzijafilmas“). M.Sargsyanas atkreips dėmesį į kiekvieno šių filmų unikalumą, akcentuos sąsajas, visai S.Paradžanovo kūrybai būdingus dalykus. Renginys vyks vienoje iš aštuonių parodos salių, kur – šalia garsiųjų S.Paradžanovo koliažų – nuolat rodomi dokumentiniai filmai apie išskirtinio talento ir sudėtingo likimo menininką, sukurti Prncūzijos, Armėnijos, Rusijos, kitų valstybių autorių. 

  Tą pačią dieną „Sergejaus Paradžanovo filmų trečiadienių“ programoje (17 val. muziejaus Renginių salėje bus demonstruojamas S.Paradžanovo dokumentis filmas „Arabeskos Pirosmanio tema“ (1985 m., Gruzijos mokslo populiarinimo ir dokumentinių filmų studija „Mematiane“) ir vaidybinis filmas „Granato spalva“ (Sajat Nova).

  Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus ir Sergejaus Paradžanovo muziejaus (Jerevanas, Armėnija) parodoje „Sergejus Paradžanovas. Nežabotos vaizduotės kino genijus“ – pirmą kartą Lietuvoje pristatomi unikalūs S.Paradžanovo koliažai, piešiniai, asambliažai, lėles, fotografijos ir net… Stasio Krasausko paveikslas su dedikacija dovanotas S.Paradžanovui 1966 metais. Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

  Šaltinis:  http://www.delfi.lt/pramogos/kultura/sergejaus-paradzanovo-filmu-spalvos.d?id=63255036

  About