• Turizmas

  Kodėl verta aplankyti Armėniją?

  by  • 25 sausio, 2020 • Naujienos, Turizmas

  Sveiki, mielieji mūsų tinklalapio skaitytojai! Po ilgos pertraukos pradedame publikacijų ciklą apie Armėniją. Jis skirtas norintiems aplankyti šią nuostabią šalį, pažinti jos kultūrą, žmones ir gamtą. Matyt, nerasi Lietuvoje gyvenančio armėno, kuris per savo gyvenimą nėra aplankęs savo istorinės Tėvynės. Dažnas tai daro nuolatos. Jei paklaustumėte savo draugo ar pažįstamo armėno, dėl ko būtų verta ten keliauti ir ką pirmiausia reikėtų pamatyti, jūs sulauktumėte daugybės pasiūlymų drauge su jau žinomais ir į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktais objektais, be to, dažnas jums pasiūlys tik jo gimtajame miestelyje ar apylinkėse esantį nuostabų kampelį. Būdama maža ir priėjimo prie jūros neturinti šalis, Armėnija, kad ir kaip būtų keista, stebina lankomų vietų gausa, o jei pridėsite prie to puikius orus (nuo ankstyvo balandžio iki vėlyvo spalio), skanią virtuvę ir svetingus žmones, gausite puikią atostogų leidimo vietą. Armėnijoje kiekvienas suras sau ką nors įdomaus ir vertingo, o tai privers po kiek laiko vėl ir vėl sugrįžti į šią svetingą šalį. (daugiau…)

  Jerevanui 2800 metų ir Vilniaus sveikinimai Armėnijos sostinei

  by  • 1 rugsėjo, 2019 • Aktualijos, Kultūra, Turizmas

  Šių metų spalio 19 – 21 dienomis Jerevanas šventė 2800 metų sukaktį nuo tos dienos kai buvo įkurta Erebuni tvirtovė davusi pradžią šiolaikinei Armėnijos sostinei Jerevanui. Beje Urartų civilizacijos įkurta Erebuni tvirtovė buvo atrasta archeologų kaip senovės Pompėja ir jai skirtą muziejų su unikaliais radiniais gali aplankyti visi miesto svečiai. Per savo istoriją miestas matė gerų ir blogų metų, pakilimų ir ir nuopolių. Per Armėniją žygiavę užkariautojai, keitė miesto veidą ir gyventojų kiekį ir sudėtį. Dabartinį miesto veidą XX amž. pradžioje suformavo armėnų architektas urbanistas Aleksandras Tamanyanas.
  Vilniaus miestas pagerbdamas Jerevano 2800 įkūrimo metines papuošė tris Vilniaus tiltus Armėnijos trispalvės spalvomis. Baltasis tiltas buvo apšviestas raudonai, žaliasis mėlynai, o karaliaus Mindaugo buvo apšviestas oranžine spalva. Vilniaus miesto paskyroje buvo palikta sekančio turinio žinutė: Sveikiname Armėniją – šalies sostinė Jerevanas švenčia savo 2800-ąjį gimtadienį!
  Vilniaus tiltai ypatingai apšviesti mūsų draugams armėnams. Tą progą Armėnijos nacionalinis transliuotojas surengė reportažą apie Vilniaus ypatingą sveikinimą Jerevanui ir jo gyventojams.

  Kelionių blogeris iš Vilniaus: Azerbaidžano juodasis sąrašas nebaugina turistų, vykstančių į Karabachą

  by  • 18 spalio, 2017 • Naujienos, Turizmas

  Blogeris iš Lietuvos Stanislavas Gorbunovas pasidalino įspūdžiais apie savo kelionę į Armėniją ir Kalnų Karabachą: „Aš ką tik grįžau iš savaitės trukmės kelionės į Armėniją ir Kalnų Karabachą. Abi aplankytos vietos tapo tikrais atradimais. Privalu keliauti ten dabar, kol pasaulinis turizmas dar nesusidomėjo šiomis vietomis“, – rašo S. Gorbunovas. (daugiau…)